Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

Міністерство енергетики в пошуку шляхів оплати «зеленого тарифу»

овдз

Замміністра енергетики Юрій Власов підписав листа на адресу Міністерства фінансів з проханням підтримати випуск облігацій внутрідержавної позики (ОВДП) на суму 13, 62 млрд. грн., які необхідні для покриття розрахунків за вироблену у 2021 році «зелену електроенергію», як повідомляє видання Енергореформа. При цьому посадовець Міненерго посилається на статтю 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії».

Тим самим посадовець підтримав і законопроект розроблений державним підприємством «Гарантований покупець» (ДП «ГарПок»)  і поданий на розгляд Кабінету Міністрів.

При цьому виникає закономірне запитання, чому посеред року виникла проблема неплатежів, а також, чому лист Міненерго про підтримку важливої законодавчої ініціативи про випуск ОВДП на значну суму підписав простий заступник Міненерго, а не особисто Міністр. Необхідно зазначити також, що ці більше ніж 13 млрд. грн.. збільшать внутрішній борг держави і їх погашення ляже додатковим тягарем на плечі платників податків.

Окремо необхідно зазначити, що замміністра Міненерго  у своєму листі повідомляє, що ситуація склалася через неврахування у Державному бюджеті на 2021 рік коштів на обов’язкову оплату 20 % від прогнозного виробництва альтернативної електроенергії, як це передбачено Законом України №810-IX от 21 липня 2020 року, яким внесено такі зміни в закон про альтернативні джерела енергії.

 Зі своєї сторони Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг відстоює своє рішення, яким було зменшено суму компенсації оплати «зеленої енергії» в тарифі НЕК «Укренерго».

І, у свою чергу, в Укренерго відмовляються підписувати акти ДП «ГарПок» на плату енергії «зеленого тарифу», а голова правління Володимир Кудрицький заявляє про необґрунтованість заявлених сум.

Обратный звонок