Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

Міненерго запропонував новий механізм підтримки «зеленої» енергетики

инвестиции в виэ

У Міненерго розробили законопроект, в якому представлений механізм підтримки ВДЕ за моделлю Feed-in-Premium (контракт на різницю). Новий механізм полягає у тому, що виробники електроенергії з ВДЕ зможуть продати вироблену електроенергію на ринку самостійно та отримувати різницю між «зеленим» тарифом та ринковою ціною від держави.

Про новий механізм повідомив прес-центр Міністерства енергетики України.

Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко відзначив, що запропонований міністерством механізм дозволить не лише збільшити відсоток «зеленої» електроенергії, але й зробити її більш доступною. Згідно з моделлю Feed-in-Premium виробники електроенергії з ВДЕ зможуть стати учасниками ринку, оптимізувати свої доходити та зменшити небаланси. До того ж ці виробники зможуть отримувати компенсації від гарантованого покупця – держави.

Компенсація чи надбавка буде складати різницю між поточним «зеленим» тарифом для конкретного проекту та ринковою (у тому числі й аукціонною) ціною на електроенергію. До того ж у законопроекті пропонується зменшити строк отримання аукціонної ціни з 20 років (термін, який чинний сьогодні) до 15 років.

Розраховувати надбавку пропонують з таких альтернатив значення ринкової ціни:

  • погодинна ціна на РДН;
  • середньомісячна ціна на РДН;
  • середньорічна ціна на РДН.

У законопроекті пропонується надати право НКРЕКП визначати ринкову ціну електроенергії.

Такий механізм діє в країнах-членах Європейського Союзу, відповідно до директиви застосовується до електростанцій, потужність яких стартує від 500 кВт.

Обратный звонок