Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Міненерго вдвічі збільшило плани з накопичення вугілля на ТЕС і ТЕЦ на початок ОЗП

запас угля

Пресслужба Міністерства енергетики повідомила про збільшення планових показників накопичення вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ на початок ОЗП (осінньо-зимовий період). Так, запаси вугілля на жовтень збільшилися до 3,046 млн тонн, це у 2,16 раза більше, а ніж було затверджено попереднім графіком.

Якщо звернутися до графіка, то на початок осені у вересні на складах ТЕС і ТЕЦ повинно бути 2,7 млн тонн вугілля, а у листопаді цей показник повинен дорівнювати 2,63 млн тонн.

На жовтень місяць на ГК ТЕС повинно бути накопичено 2,8 млн тонн кам’яного вугілля. З них 230 тис. тонн на ПАТ «Донбасенерго», на ПАТ «Центренерго» 820 тис. тонн, на АТ «ДТЕК Дніпроенерго» та АТ «ДТЕК Західенерго» по 660 тисяч тонн. А також 430 тисяч тонн вугілля на ТОВ «ДТЕК «Східенерго».

У міністерстві пояснили, що рішення щодо збільшення показників накопичення вугілля пояснюється тим, що є необхідність у забезпеченні стабільного тепло- та електропостачання під час осінньо-зимового періоду. А також потреба у забезпеченні стійкої роботи енергосистеми під час тестових випробувань у межах підготовки до синхронізації з ENTSO-E.

Міненерго місяць тому заявляло, що має намір новим графіком накопичення вугілля на складах теплової генерації передбачити збільшення його загальних запасів на початок майбутнього опалювального сезону більш ніж на 1 млн тонн, до 2,4 млн тонн. Саме з цього питання міністерство проводило консультації з системним оператором НЕК «Укренерго».

Адже за даними Міненерго запаси вугілля на складах ТЕС перерахованих вище енергогенеруючих компаній станом на 11 серпня поточного року знизилися до 754 тисяч тонн, це майже на 500 тисяч тонн менше, а ніж затверджено графіком відомства на цю дату.

Витрати викопного палива ГК ТЕС упродовж липня перевищили його постання на понад 400 тисяч тонн. Останній раз, коли витрати вугілля перевищували постачання було зафіксовано у лютому поточного року. Що стосується обсягів спалювання кам’яного вугілля у липні, то вони теж відповідають показникам лютого.

Обратный звонок