Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Міненерго Білорусі планує запустити другий блок БелАЕС до кінця 2021 р

білоруська АЕС

Фізичний запуск другого блоку білоруської АЕС розпочнеться до кінця 2021 року, повідомив Міністр енергетики Білорусі Віктор Каранкевич.

«Готовність другого блоку АЕС – 90 %. До кінця цього року на енергоблоці розпочнеться етап фізичного пуску – спеціалісти розпочнуть завантаження свіжого ядерного палива в активну зону реактора» — зазначив Каранкевич.

Генерація е/е на першому блоці БелАЕС перевищила позначку 5 млрд кВт-г.

23 листопада Вільнюс вручив Мінську ноту протесту через плани запуску 2 блоку БелАЕС в Островці. У вівторок МЗС Литви заявило, що з запуском блоку №2 БелАЕС загрози ядерної безпеки та екології подвояться для усього регіону.

«Тому вимагаємо від Білорусі утриматися від цього безвідповідального та загрозливого рішення. Литва також вимагає призупинити роботу блоку №1 до того часу, поки не будуть виконані всі сучасні вимоги ядерної безпеки», — йдеться в заяві МЗС Литви.

У відповідь на це Міненерго Білорусі зазначило, що на фоні явної відсутності конкретних фактів небезпечності БелАЕС звинувачення виглядають голослівними та з політичним підтекстом. Всі роботи на АЕС здійснюються під контролем Держатомнагляду та інших контролюючих органів.

Вільнюс стверджує, що БелАЕС побудована з порушенням вимог безпеки та охорони оточуючого середовища.

Обратный звонок