Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Медведчуку оголосили підозру у державній зраді за постачання вугілля

Народному депутату України, члену парламентської фракції «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчуку оголошена підозра у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації через причетність до незаконного постачання вугілля з окупованих територій, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

Перед брифінгом на сторінці Фейсбук генеральний прокурор зазначила, що слідчі Державного бюро розслідувань спільно з співробітниками Служби безпеки України під керівництвом Офісу генпрокурора чітко встановили його причетність до реалізації злочинної схеми поставок вугілля з тимчасово окупованих територій України. Період злочинних діянь – кінець 2014 року – початок 2015 року.

Медведчук активно співпрацював з вищим керівництвом держави в 2014-2015 роках. Керівництво одного з міністерств та цілого ряду підприємств отримали незаконне розпорядження підписати прямі угоди з компаніями, реквізити яких були передані  ватажкам так званих «ДНР» та «ЛНР». Такі дії по словам генпрокурора поставили Україну в залежність від «ЛНР» та «ДНР» в питаннях безпеки енергетичної сфери держави.

Дії Віктора Медведчука кваліфіковані як державна зрада та та сприяння діяльності терористичних організацій (ч. 2 ст. 28, ч.1 ст.111 та ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3
Кримінального кодексу України). Діяльність Медведчука та інших фігурантів справи сприяла фінансуванню терористичних організацій в ОРДЛО майже на 3 млрд грн.

Після того, як Росія захопила частину Донбасу українська влада прийняла рішення закуповувати вугілля в ПАР. Росія не без допомоги Медведчука та у зговорі з вищими посадовими особами України домоглася зриву контрактів з ПАР, що спричинило «віялові» відключення електроенергії. Потім були організовані злочинні схеми поставок вугілля  з окупованих територій, зазначив на брифінгу голова СБУ Іван Баканов.

Генпрокурор та голова СБУ оприлюднили аудіозаписи про «вугільну схему» де був присутній голос Медведчука та голоси представників російської влади. На плівках депутат ОПЗЖ зазначає, що має гарантії від вищих посадових осіб України.

Слідство володіє великим масивом доказів, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Відомо про передачу готівки в ОРДЛО та перерахунки коштів підприємствам з окупованих територій. Слідство буде продовжуватися, відпрацьовується можливість оголошення підозри іншим фігурантам справи.

Обратный звонок