Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Майбутнє атомної енергетики Польщі між Росією та Заходом

атомна енергетика

Стратегія розвитку енергетики Польщі базується на планах, щодо будівництва у найближчі 20 років двох атомних електростанцій  у складі шести  енергоблоків  потужністю  від 1,0 до 1,6 гігават кожен. При цьому перший з них має бути введений в експлуатацію у 2033 році а останній не пізніше 2043 року.

Крім того останнім часом було оприлюднено наміри польського мільярдера Міхала Соловова, який є власником хімічного концерну Synthos, про будівництво чотирьох атомних міні енергоблоків. Про здійснення цього проекту уже підписана угода з американським концерном GE Hitachi Nuclear Energy. Передбачається, що будівництво розпочнеться у 2030 році. Ще один польський багатій медіамагнат Зігмунт Солож-Жак спільно з концерном ZE PAK, що є його власністю, виявили наміри вкласти гроші у добудову Балтійської атомної електростанції, Будівництво було заморожене 2014 році через відмову від участі Польщі і Литви експортувати її електроенергію у зв’язку з окупацією Росією українського Криму.

Останнім часом в ЗМІ поширилася інформація, що добудову Балтійської АЕС буде відновлено саме  Зігмунтом Солож-Жаком у спілці з угорською державною концерацією MVM, При цьома гальна вартість проекту оцінюється у 23 млрд. євро. При цьому прогнозується, що чотири енергоблоки АЕС можуть бути введені в експлуатацію у 2028-2029 роках.

Водночас експерти енергоринку говорять про неоднозначну позицію уряду Польщі і занепокоєння сусідів про наміри добудови Балтійської АЕС польським мільярдером. Ними висловлюються серйозні застереження щодо можливості схвалення владою цього проекту зважаючи на ту обставину, що починаючи з 1989 року влада  Польщі вживає заходів для послаблення енергетичної залежності від постачання електроенергії з Росії.

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс заявив, що наміри мільярдера Зігмунта Солон-Жака є якимось непорозумінням, на фоні намірів Уряду Польщі розвивати власну атомну енергетику. Аналітик Polityka Insight Роберт Томашевський у свою чергу вважає, що країни Європи, які недалеко від місця будівництва Балтійської АЕС не будуть байдуже спостерігати за спорудженням такого небезпечного об’єкту, як говориться, заледве не на задньому дворі  у них.

Обратный звонок