Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Литва обмежили постачання електроенергії з Білоруської АЕС

білоруська АЕС

У середу, 15 вересня, Litgrid AB – литовський оператор системи передачі електроенергії обмежив максимальну пропускну здатність транскордонних ЛЕП на литовсько-білоруському напрямку.

Таке рішення було прийнято литовською стороною у межах блокади електроенергії БелАЕС. Вільнюс не хоче допустити потрапляння в енергосистему країни електроенергії з Білоруської АЕС в Островці, бо вважає її небезпечною. Як підсумок, Литва буде керуватися власними правилами торгівлі до поки не буде досягнута нова угода Балтійських країн про торгівлю електроенергією з третіми країнами.

Ренатас Поцюс, голова Державної ради з регулювання енергетики Литви, раніше відзначав, що результатом прийнятих Литвою заходів повинен скоротитися обсяг торгівлі електроенергією Латвії з РФ до 320 МВт.

Торгівля електроенергією Естонії та Латвії з РФ відбувається по незатвердженій Литвою методикою. Таким чином у Литві вважають, що білоруська електроенергія потрапляє до країни через Латвію, порушуючи так званий «анти-Островецький» закон, прийнятий у Литві. Своєю чергою у Латвії стверджують, що торгують тільки електроенергією з Росії.

Проти нових правил виступає Естонія, яка прямо не торгує з РФ, але вважає, що Литва своїми заходами обмежує можливості торгівлі електроенергією з Росією.

Комерційний імпорт Литвою білоруської електроенергії був припинений у листопаді 2020 року, коли БелАЕС розпочала виробляти електроенергію. Але фізично електроенергія надходила до Литви, але останнім часом перетікання не має, електроенергію не закуповує Україна, а БелАЕС не працює з 12 липня. До Литви надходить тільки білоруська електроенергія у межах енергокільця БРЕЛЛ (Білорусія-Росія-Естонія-Латвія-Литва).

Обратный звонок