Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Латвія планує оскаржити рішення обмеження постачання е/е з Білорусії

латвія

Латвія планує подати скаргу до ЄК (Європейська комісія) та ACER (Агентство Європейського союзу щодо співпраці органів регулювання енергетики) на рішення Литви, яка в односторонньому порядку обмежила транскордонні ЛЕП на литовсько-білоруському напрямку з метою не допустити потрапляння в енергетичну систему країни електроенергії з БілАЕС в Острівці.

У Міністерстві економіки Латвії повідомили, що скорочення литовським мережевим оператором Litgrid пропускної здатності між Литвою та Білоруссю не має ніяких технічних обґрунтувань. Тому латвійський уряд вирішив, що наступним кроком буде звернення до ЄК та ACER.

Своєю чергою міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс заявив, що країна діяла у межах закону. Він відзначив, що не знає, що зробить Латвія, але сьогодні не має ніяких юридичних ризиків, тому що всі дії виконані у межах системного договору БРЕЛЛ (енергетичне кільце Білорусь-Росія-Естонія-Латвія-Литва). Дія нашої країни – це форс-мажор, вона неодноразово обговорювалися у межах угоди БРЕЛЛ, претензій не було як збоку Латвії та Естонії, так і з боку Білорусі та Росії.

Як повідомлялося раніше, з 15 вересня компанія Litgrid обмежила максимальну пропускну здатність транскордонних ЛЕП на литовсько-білоруському напрямку. Рішення прийнято у межах намірів країни не дозволити потраплянню в енергетичну систему Литви електроенергії з БілАЕС, яку у Вільнюсі вважають небезпечною. Як підсумок, поки не буде укладена нова угода Литви, Латвії та Естонії про торгівлю електроенергією з третіми країнами (зокрема з РФ), Литва буде керуватися власними правилами торгівлі.

Комерційний імпорт білоруської електроенергії Литва припинила у листопаді 2020 року, коли почала вироблятися електроенергія на БілАЕС. Проте фізично електрика білоруського походження продовжувала надходити у Литву, хоча останнім часом, коли цю електроенергію не закуповує Україна, а Білоруська АЕС не працює з 12 липня, перетоків немає. З Білорусі надходить тільки електроенергія у межах функціонування енергетичного кільця.

Обратный звонок