Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Конгрес США підтримав санкції проти «Південного Потоку -2»

минэнерго сша

У США схвалили санкції для російського газопроводу «Північний потік 2».

Глава НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко повідомив, що Палата представників Конгресу США ухвалила правки в оборонний бюджет щодо обов’язкового накладення санкцій на «Північний потік-2».

Інформацією пан Вітренко поділився у своєму Facebook, 23 вересня. У дописах на своїй сторінці глава «Нафтогазу» зазначив, що після Палати представників ухвалити правки до оборонного бюджету, який містить обов’язкове накладення санкцій на «Північний потік-2» має Сенат. Глава «Нафтогазу» написав, що «проміжна і важлива перемога, але потрібно дотиснути спільними зусиллями».

Також у дописах було припущення, що беручи до уваги рішення Палати представників США, німецького енергорегулятора, Федерального мережевого агентства Німеччини щодо допуску польської держкомпанії PGNiG до процесу сертифікації оператора Nord Stream 2 AG підвищує шанси на те, що газопровід у комерційному режимі не запрацює так швидко, як розраховувалось.

У коментарях до дописів, Вітренко додав, що санкції проти газопроводу, компанії-оператора можуть вдарити потому, що ніхто з європейських компаній не буде купувати ресурс у «Газпрому», який йде по газопроводу «Північний потік 2».

Також, було зазначено, що продовжується робота з Конгресом США, адміністрацією Байдена у необхідності термінового введення санкцій щодо російського газопроводу. Адже це питання нацбезпеки США, Європи, України та всього вільного світу. Робота направлена на те, «щоб зміни у законодавстві закрили можливість для надання винятків з санкцій». Адже адміністрація президента США відразу після його інавгурації у січні 2021 року скористалася своїм правом зробити виняток (waiver) з законодавства про санкції для його оператора. Таке рішення тоді виклало жаль.

Обратный звонок