Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Київтеплоенерго» пропонує переглянути граничні ціни на ринку е/е

нкрекп

КП «Київтеплоенерго» наполягає на тому, щоб переглянути мінімальні граничні ціни на ринку е/е у зв’язку зі збільшенням ціни на газ і втратою у результаті конкурентоспроможності газових ТЕЦ.

У релізі «Київтеплоенерго» зазначено, що для безперебійної роботи газових ТЕЦ вкрай необхідне коригування цінових обмежень на ринку е/е.

У повідомленні також відзначається, що КП звернулось до НКРЕКП з певними пропозиціями та неодноразово зверталося у міжопалювальний період з пропозиціями, які допомогли врегулювати діяльності газової генерації е/е. Але разом з тим підприємство не озвучило реальні ініціативні, які можна запропонувати регулятору.

За підрахунками «Київтеплоенерго», яке керує двома газовими теплоцентралями – ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 (забезпечують близько 70% потреб столиці в теплі та 60% в е/е) пропорція вартості вугілля та газу – основної сировини для виробництва е/е, на сьогодні становить 1:5, при цьому навіть з урахуванням вищої ефективності газових ТЕЦ собівартість е/е на газу в 3 рази перевищує собівартість е/е на вугіллі.

Крім того, підприємство зазначає, що обмеження цін на е/е ринку орієнтовані на собівартість дешевшої вугільної генерації е/е. Це вже призвело до вимушеної зупинки енергоблоків, які, разом з е/е виробляють ще й тепло.

А у найближчому майбутньому може призвести до застосування взимку графіків обмеження споживання е/е.

Підписуйтесь на телеграм канал новин енергетики України/світу ←

Обратный звонок