Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Китай закупляє LNG в США, незважаючи на політичні протиріччя

Китайські компанії заключають довгострокові контракти на поставки газу з США, незважаючи на те, що стосунки між двома країнами доволі напружені, повідомляє Finansial Times.

В понеділок Venture Global LNG, яка має два проекти по експорту зрідженого природного газу (LNG) в штаті Луїзіана, повідомила про підписання 2 угод з китайською держкомпанією  China National Offshore Oil Corporation про поставку 3,5 млн тонн LNG на рік. В листопаді Venture Global заключила 20-річний контракт на поставки 4 млн тонн LNG на рік з китайською Sinopec.

З жовтня американські експортери з китайськими клієнтами заключили 7 великих угод, причому деякі з них розраховані на кілька десятиліть.

На думку аналітиків, цього року Китай обжене Японію і вийде на перше місце в світі по імпорту LNG. США в свою чергу можуть стати світовим лідером по потужностях для експорту LNG на кінець наступного року, обігнавши Австралію та Катар.

США та Китай мають протиріччя по цілому ряду питань. США звинувачує Китай в переслідуванні уйгурів, придушені протестів в Гонконзі та військовій активності поблизу Тайваню. Китай вважає, що США намагаються втягнути їх у «холодну війну».

Однак в питаннях клімату та енергетики дві країни чудово співпрацюють. Це видно по скоординованих діях по розпродажу резервів нафти цієї осені та спільній декларації на конференції по клімату в Глазго.

Обратный звонок