Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

Катар і Китай підписали контракт з постачання СПГ на 15 років

КАТАР ТАНКЕР

China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) уклала 15-річну угоду з Qatar Petroleum на постачання зрідженого природного газу (СПГ).

Катар, один із найбільших виробників СПГ у світі, підписана угода передбачає старт постачання ресурсу китайській держкомпанії вже у січні 2022 року. За один рік заплановано постачання у розмірі 3,5 млн тонн газу, інші умови контракту не розголошуються.

 Це один з вкрай рідкісних у поточному році довгострокових контрактів, оскільки споживачі через зростання спотових цін на газ як в Європі, так і в Азії вище 1000 доларів за тисячу кубометрів, неохоче укладають нові угоди, оскільки неясно, якою буде динаміка цін на газ у майбутньому.

Контракт між Qatar Petroleum, компанією з найнижчими витратами на виробництво СПГ у світі, і CNOOC, що представляє потенційно найбільший у світі газовий ринок Китаю, природним чином захищена від більшої частини невизначеності, яка відлякує інших контрагентів.

Очевидно, що Катар краще, ніж будь-який інший постачальник, захищений від ризику низьких цін на СПГ, тоді як CNOOC має як довгострокову потребу, так і можливості витримати навіть дуже високі ціни. Однак інші споживачі змушені бути більш обережні та чекати моменту, коли цінова ситуація стабілізується.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Обратный звонок