Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Катар і Китай підписали контракт з постачання СПГ на 15 років

КАТАР ТАНКЕР

China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) уклала 15-річну угоду з Qatar Petroleum на постачання зрідженого природного газу (СПГ).

Катар, один із найбільших виробників СПГ у світі, підписана угода передбачає старт постачання ресурсу китайській держкомпанії вже у січні 2022 року. За один рік заплановано постачання у розмірі 3,5 млн тонн газу, інші умови контракту не розголошуються.

 Це один з вкрай рідкісних у поточному році довгострокових контрактів, оскільки споживачі через зростання спотових цін на газ як в Європі, так і в Азії вище 1000 доларів за тисячу кубометрів, неохоче укладають нові угоди, оскільки неясно, якою буде динаміка цін на газ у майбутньому.

Контракт між Qatar Petroleum, компанією з найнижчими витратами на виробництво СПГ у світі, і CNOOC, що представляє потенційно найбільший у світі газовий ринок Китаю, природним чином захищена від більшої частини невизначеності, яка відлякує інших контрагентів.

Очевидно, що Катар краще, ніж будь-який інший постачальник, захищений від ризику низьких цін на СПГ, тоді як CNOOC має як довгострокову потребу, так і можливості витримати навіть дуже високі ціни. Однак інші споживачі змушені бути більш обережні та чекати моменту, коли цінова ситуація стабілізується.

Обратный звонок