Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Кабмін зобов’яже генерацію продавати е/е виключно на електронних аукціонах

торги енергоресурсами

Кабмін планує зобов’язати усіх виробників електричної енергії незалежно від форм власності (за виключенням ВДЕ) до 1 квітня 2022 року здійснювати продажі виключно по двохсторонніх угодах на електронних аукціонах, і в певному порядку.

Відповідний законопроект про внесення змін в порядок проведення аукціонів по продажу електроенергії по двохстороннім договорах №499 від 5 червня 2019 року  був розроблений Міненерго та внесений в повістку засідання уряду 22 вересня.

Згідно даного проекту, всі виробники електроенергії різних форм власності, за виключенням виробників по «зеленому» тарифу або по тарифу одержаному в результаті аукціону, зобов’язуються заключати двохсторонні угоди виключно по результатам електронного аукціону.

На протязі періоду з вересня 2021 року до 1 квітня 2022 року відпуск електроенергії по двохстороннім угодах відбувається тільки у випадках, якщо такі угоди були укладені згідно з результатами електронних торгів (окрім ВДЕ), повідомляється в проекті постанови.

В пояснювальній записці йдеться, що відповідний проект постанови було розроблено для того, щоб створити рівні умови торгівлі для всіх учасників ринку.

Також Кабінет Міністрів пропонує внести зміни в порядок проведення спецсесій для продажу пакетів лотів по двохсторонніх угодах для АТ «Укрзалізниця». Передбачається зменшення пакета лотів зі 100 до 25 і визначається принцип розрахунку ціни для продажі електроенергії.

Окрім того пропонується виключити пункт про перепродаж надлишкової електроенергії третім особам в обсягах не більше 20 % отриманої на спецсесіях. Залишиться лише можливість перепродажу  в межах підприємств «Укрзалізниці».

Такі зміни були напрацьовані на погоджувальній раді за участі Міненерго, Мінфіну, Міністерства інфраструктури та АТ «Укрзалізниця».

Вищезгадані зміни покращать фінансове положення енергогенеруючих компаній та забезпечать гарантоване надходження коштів від продажу електроенергії, відмічається в пояснювальній записці.

Обратный звонок