Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Кабмін запроваджує розподільчі рахунки облгазів для погашення боргів перед ОГТСУ

оператор гтс

Кабмін планує затвердити проект постанови про порядок відкриття поточних рахунків зі спеціальним режимом використання для зарахування коштів, які надходять за послуги розподілення газу, а також порядок проведення розрахунків за такі послуги.

В пояснювальній записці до проекту постанови йдеться, що її прийняття направлене на врегулювання проблем оплати операторами газорозподільних систем (ГРС) операторам ГТС за транспортування природного газу та забезпечення стабільної те беззбиткової роботи.

Згідно проекту постанови, кошти, які надходять від споживачів за розподілення газу, зараховуються на рахунки зі спеціальним режимом використання. НКРЕКП визначає нормативи розподілення цих коштів на рахунки операторів ГРС та ГТС з врахуванням наявності або відсутності боргів операторів ГРС.

Як стало відомо, на початок жовтня оператори ГРС збільшили борг перед ОГТСУ до 10,9 млрд грн, з них 7,7 млрд грн  борг облгазів групи «РГК».  У вересні 2021 року заборгованість операторів ГРС за відібраний для виробничо-технологічних втрат природний газ зросла на 2,6 млрд грн, з них 1,9 млрд грн борг операторів ГРС групи «РГК».

ОГТСУ спрогнозував, що з початком опалювального сезону ситуація з боргами облгазів лише погіршиться, тому необхідно запровадити законодавчі зміни про розподільчі рахунки облгазів ще до початку приходу холодів.

Обратный звонок