Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Кабмін прийняв постанову про продаж генерацією е/е включно на е-аукціонах і спецсесію для «Укрзалізниці»

торги електроенергією

На засіданні уряду у середу 22 вересня, була прийнята з доопрацюванням постанова №499 від 5 червня 2019 року, яка зобов’язує всіх виробників електроенергії (за винятком ВДЕ-генерації), до 1 квітня 2022 року продавати е/е за ДД (двосторонній договір) тільки на е-аукціонах, у відповідному до проведення електронних аукціонів порядку. А також про внесення змін до умов проведення спецсесії з продажу е/е для АТ «Укрзалізниця», як повідомляє Інтерфакс.

Згідно з проектом постанови, розробленим Міненерго, державні, комунальні та всі інші виробники електроенергії (окрім виробників по «зеленому» тарифу) зобов’язуються укладати ДД лише за результатами е-аукціону.

До того ж у постанові зазначено поширення порядку проведення е-аукціонів і на інших учасників ринку, які мають намір продавати е/е відповідно до умов е-аукціону.

Також Кабінет міністрів пропонує змінити затверджений у липні порядок проведення спецсесії по продажу пакетів лотів по двохсторонніх договорах, що визначає покупку е/е підприємствами АТ «Укрзалізниця».

Згідно зі змінами пакети лотів будуть зменшені зі 100 до 25 та буде визначатися принцип розрахування ціни, за якою повинен продаватися ресурс.

У проекті також зазначено, що продаж е/е повинен відбуватися за ціною не нижче середньозваженої ринкової ціни продажу е/е за ДД, окрім договорів по ПСО по населенню. Пропонується прибрати пункт про перепродаж третім особам надлишкової електроенергії в обсязі не більше 20% придбаної на спецсесії, залишивши тільки можливість перепродажу у межах підприємств «Укрзалізниці».

Ці зміни повинні поліпшити фінансовий стан енергогенеруючих компаній і забезпечити гарантоване надходження коштів від продажу електроенергії.

Обратный звонок