Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Кабмін опублікував порядок продажу газу приватниками на біржі

Кабінет міністрів опублікував порядок організації біржових торгів при реалізації приватниками газу внутрішньої добичі для потреб суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом продовольчих товарів зі значною соціальною значимістю.

Порядок організації торгів закріплено постановою Кабінету міністрів №19 від 12 січня 2022 р, яка опублікована на урядовому порталі.

В постанові зазначається, що Міненерго повинно створити комітет по нагляду за біржовими торгами по продажі газу власного добування, затвердити його склад та представити загалу адрес для відправки заявок споживачів для покупки газу. Крім того, Міненерго потрібно створити та опублікувати перелік оптових покупців, яких допущено до біржових торгів для закупки такого газу.

Право закупівлі газу внутрішнього видобування згідно затвердженого порядку мають виробники соціальних сортів хліба, муки, яєць, молока, олії та батонів.

Дія порядку не розповсюджується на газ, видобутий групою компаній «Нафтогаз України».

Згідно постанови, продавці зобов’язані продавати на торгах не менше 20 % газу власного добування. Покупці можуть придбати цей газ лише з метою поставки його споживачам, які виробляють перераховану групу товарів.

Якщо не буде підтверджено цільове використання ресурсу, покупці будуть змушені відшкодувати різницю між оплаченою та ринковою ціною.

Обратный звонок