Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Герус пропонує розширити вплив держави на ринок газу під час кризи

Депутат від «Слуги народу» Андрій Герус запропонував розширити вплив держави на регулювання ринку природного газу під час кризи шляхом збільшення повноважень кризового комітету при Міністерстві енергетики.

Згідно з зареєстрованим Андрієм Герусом законопроектом від 30 грудня 2021 р під №6426-1 про внесення змін в закон про ринок природного газу, в будь-якій кризовій ситуації комітет зможе зобов’язати тих, хто не приймає участь в забезпечені населення газом, продавати ресурс на організованому товарному ринку та встановлювати цінові обмеження на операції купівлі-продажу газу на ньому.

Також передбачається, що комітет зможе накладати заборону для оператора ПСГ затверджувати номінації на закачку природного газу та встановлювати цінові обмеження регулювання позитивних небалансів в замовників послуг транспортування оператором ГТС, щоб стимулювати замовників послуг не створювати позитивні небаланси.

Крім того, в законопроекті йдеться про встановлення прайс-кепів на ринку природного газу для певної категорії суб’єктів на основі рішень Кабміну про покладання спецзобов’язань.

«Волатильність на світових ринках природного газу зумовлює доцільність додаткового регулювання на ринку газу України, зокрема шляхом введення цінових та інших обмежень, які направлені на захист інтересів споживачів природного газу» — зазначено в пояснювальній записці.

Запровадження цінових та інших обмежень про якій йдеться в законопроекті відповідає 3 статті Директиви 2009/73/EC про покладання спецзобов’язань та захисту споживачів, вважає Герус.

Обратный звонок