Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 18.10.2021, опт :  A-95 — 35 640 грн;  ДП — 29 790 грн;  Авто газ — 30 550 грн.    Роздрібні ціни 18.10.2021: A-95 — 29.95 грн;  ДП — 28.79 грнАвто газ — 17.77 грн.   

«Газпром» посилив наповнення сховищ в Європи під кінець сезону закачування

запас псг

За лічені дні до початку холодів «Газпром» максимізував закачування природного газу в сховища Північно-Західної Європи. Зараз закачування знаходиться на достатньо високому рівні – після того, як влітку вони не тільки не відновлювалися, а й витрачалися на покриття поточного високого попиту покупців і компенсацію вибуття транзиту через зупинку газопроводів на ремонт.

Сезон закачування газу в ПСГ Європи незабаром закінчиться і навряд чи навіть посиленими темпами вдасться довести запаси ресурсу у сховищах до задовільного рівня.

Асоціації Gas Infrastructure Europe відзначає, що за газову добу 25 вересня обсяг закачування у ці об’єкти досяг максимального рівня за останні майже два місяці (з 29 липня).

Наразі йде закачування у три підземні сховища газу німецькі сховища «Реден» (воно заповнене на 5,45%), «Йемгум» (частка «Газпрому» заповнена на 66,76%) і сховище «Бергермеер» (25%) у Нідерландах. Закачування газу в цих об’єктах зростає з другої половини вересня (з 16 числа) і наразі досягло свого максимуму. У вихідні дні показник закачування зріс ще більше (майже у два рази відносно до рівня звичайного закачування у ці дні), оскільки поточний попит у системі знижується та вивільняється більше ресурсів для закачування газу в сховища.

У німецькому сховищі «Катаріна» (43,54%) та австрійському «Хайдах» (18,4%) не ведеться ані закачування, ані відбір.

У «Газпрому» є використовувані сховища у Чехії «Дамборжіце» та Сербії «Банатський Двір», але у системі Gas Infrastructure Europe не відбиваються дані по цім об’єктам. Російський газовий гігант також використовує віртуальне зберігання (організованого шляхом комерційної взаємодії європейських контрагентів і застосування різних фінансових інструментів), але інформація про ці ресурси також не розкривається.

Обратный звонок