Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

Газова гонка Європи та Азії продовжується, що враховувати про рості ринку під 2000%

Європейський газовий хаб TTF починаючи з травня 2020 року виріс майже на 2000% до історичного максимума, в той час як спотові ціни на СПГ (скраплений природний газ) в Азії виросла більше чим на 1000%.

Ця безпрецедентна «бича» гонка ціни, викликана комбінацією короткострокових факторів попиту та пропозиції в регіонах, які за декілька місяців одночасно посилили ріст ціни як європейському так і світовому ринку газу.

Ріст попиту та зменшення пропозиції на Європейському ринку газу через зменшення постачання з Росії та Норвегії сприяє постійному росту долі попиту на спотовий СПГ в Азії та більш тісному взаємозв’язку всього глобального ринку газу.  В результаті відбувається перехід учасників ринку до оптимізації портфеля постачання газу з урахуванням ліній ціни двох ринків Азії та Європи, гнучких контрактів.

Кличеві момент, які Україні потрібно враховувати:

1. Альтернативне постачання. Взаємозв’язок ринків формує глобальний ринок де не можна прив’язуватись до одного «безальтернативного постачальника» газу чи об’єму транзиту. Нові енергетичні переходи піднімають нову хвилю конкуренції за енергетичні ресурси. Ті регіони чи країн, які оптимізують постачання через пошук комбінації альтернативних постачальників мають шанс впливати на ціну енергетичних ресурсів континентів.

2. Транзитно-транспортна оптимізація. Українська ГТС вже конкурує за постачання газу в Європу та надання послуг зберігання газу разом з іншими напрямками постачання в Європу. На сьогодні вартість транзиту російського газу в Європу через нашу ГТС вище чим через альтернативні газопроводи, що повинно підштовхувати Україну до ринкової оптимізації умов та ціни постачання, зменшення технологічних втрат, розвитку геополітичних звязків.

3. Зберегти промисловість. Сьогодні ціни на газ роблять його «неспалювальний», що штовхає країни на швидкий перехід с газа на нафтові продукти чи вугілля. Швидкий перехід з одного палива на інший це гонка яку не можливо виграти, але це шанс збереження роботу промислових підприємств при аномальному рості ціни на один із енергоресурсів.

4. Страховий запас. Сховища газу грають ключову роль в ціноутворенні. Низькі запаси газу в підземних сховищах Європи та запас СПГ в Азії виступають рухаючою силою високих темпів закачування — відповідно росту попиту.

5. Крод від декарбонизації. Високі ціни на газ стають перешкодою до зменшення викидів CO2 по всьому світу, спостерігаєте зворотній перехід з газу на вугілля в США та Європі, в той же час Азіатські ринки переходять на вугілля та мазут.

6. TTF задає тон. Не варто привязувати нафту та вуглецеві продукти до росту ціни на газ, вони мають тісний взаємозв’язок між собою та інколи впливають на ціноутворення, але на даний момент здається, «за кермом» світового ринку газу TTF.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Обратный звонок