Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ГарПок вперше продав «зелену» енергію кінцевим споживачам на УЕБ

ГарПок

Держпідприємство Гарантований Покупець змінив підхід до продажу електроенергії з відновлюваних джерел за двосторонніми договорами та провів перші біржові торги «зеленою» електроенергією для кінцевих споживачів, зокрема побутових. Про це повідомляє пресслужба ГарПоку.

Зелена енергетика

Торги відбулися на Українській енергетичній біржі. Покупцям запропоновані блокові заявки для денних годин на першу декаду березня.

Загалом ГарПок пропонує учасникам ринку три нових біржових продукти: подекадне постачання, двогодинні блоки та різний обсяг електроенергії в кожному блоці, пише Ліга бізнес з посиланням на прес-службу ГарПоку.

Ми отримали нетиповий перехідний продукт між традиційними довгими двосторонніми договорами та спотовим погодинним ринком, –

пояснив в.о. директора підприємства Андрій Пилипенко.

За результатами аукціону, основний обсяг запропонованої електроенергії викупив Хмельницькенергозбут для постачання побутових споживачів.

ГарПок має намір продавати електроенергію в денній зоні, яка традиційно найбільш профіцитна.

Покупці закривають свої потреби. Водночас обсяги досягають кінцевих споживачів. Це означає, що вони не повертаються на спотовий ринок і не створюють додаткової волатильності на ньому», – додав Пилипенко

Під час торгів пакети лотів різних розмірів формуються послідовно – від 1 до 30 МВтч – для задоволення попиту учасників аукціону. За кожним із пакетів лотів торги розпочинаються зі стартової ціни. Брати участь у торгах може будь-який учасник ринку електроенергії.

Обратный звонок