Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Fitch погіршив кредитний рейтинг «В» «Нафтогазу» до стабільного

Fitch Ratings

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило довгостроковий кредитний рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК «Нафтогаз України» в іноземній валюті з «позитивного» на «стабільний», підтвердивши рейтинг на рівні «B», повідомоляє Інтерфакс-Україна.

Fitch Ratings

Відповідно до пресрелізу Fitch, зрівняння рейтингів НАК до аналогічного рейтингу України відображає сильні зв’язки компанії з державою.

Fitch також підтвердило автономний кредитний профіль (SCP) «Нафтогазу» на рівні «b-«, який відображає волатильність його операцій після значного підвищення цін на газ, його здатність покривати потреби внутрішнього споживання та збирати дебіторську заборгованість в умовах слабкої економіки країни, а також валютні ризики.

Агентство очікує, що найближче погашення облігацій НАК буде забезпечено за рахунок наявних джерел зважаючи на відсутність дивідендних виплат та значно нижчі капіталовкладення.

Як повідомлялося, Fitch 6 лютого знизив прогноз щодо довгострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з «позитивного» на «стабільний» та підтвердив РДЕ на рівні «B».

Очікування тривалішого періоду загострення напруженості у відносинах із Росією, підвищений ризик конфлікту, обмежені умови фінансування, помірний відтік капіталу та послаблення міжнародних резервів підвищили ризики зовнішнього фінансування з часу нашого попереднього огляду у серпні,

— пояснює агентство своє рішення.

«Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни (100% «Укргазвидобування» і 50% + 1 акція ПАТ «Укрнафта»). Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах (100% «Укртрансгаз») і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни (100% «Укртранснафта»), активно розвиває напрям постачання газу побутовим споживачам.

Обратный звонок