Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Енергоатом» і NuScale Power у США планують підписати меморандум втілення модульних реакторів в Україні

модульний ректор

НАЕК «Енергоатом» і американська компанія NuScale Power, яка спеціалізується на виробництві малих модульних реакторів (ММР) під час офіційного візиту глави держави Зеленського у США планують підписати меморандум щодо розвитку цієї технології в Україні.

Про це стало відомо з коментарів одного із представників делегації українському інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

Член української делегації зазначив, що найближчим часом повинна відбутися зустріч виконуючого обов’язки президента «Енергоатома» Петра Котіна, а також підписання меморандуму з NuScale Power, який сприятиме розвитку виробництва ММР в Україні.

До того ж він відзначив, що у ході зустрічі з представниками американського бізнесу президент України «презентував» НАЕК «Енергоатом» «у позитивному ключі», наголошуючи, що у галузі задіяні найкращі «атомники» світу, перед якими стоїть завдання розвивати атомну енергетику й надалі.

Зеленський також наголосив, що двосторонні угоди «Енергоатому» з провідними компаніями США є надзвичайно важливими.

Раніше НАЕК «Енергоатом» підписав меморандум з американською Westinghouse Electric щодо будівництва п’яти енергоблоків АЕС на території України.

Тема ММР згідно з офіційними релізами Офісу президента була порушена у ході нинішнього візиту Зеленського у США у розмові з Дженніфер Грьонхольма – міністром енергетики США.

NuScale Power ще у лютому 2020 року оголосила про підписання меморандуму про взаєморозуміння з ДНТЦ ЯРБ (Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки України).

Ця співпраця дозволить ліцензувати будівництва та подальшу експлуатацію електростанцій з ММР в Україні.

NuScale Power розробила нову АЕС з модульним реактором на легкій воді, це дозволить забезпечити енергією електрогенерації, районного теплопостачання, опріснення та інших сфер застосування технологічного тепла.

Обратный звонок