Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ДТЕК закуповує вугілля в умовах напруженої ситуації на зовнішніх ринках

дтек уголь

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук у кулуарах Київського міжнародного економічного форуму поділився з журналістами думками щодо ситуації, яка склалася на зовнішніх ринках через дефіцит вугілля в Китаї.

Пан Сахарук відзначив, що ця напружена ситуація ускладнила покупку вугілля для потреб української генерації, оскільки китайський попит висмоктує вугілля з усіх куточків світу, навіть найвіддаленіших, де раніше Китаю не було. Під цей попит переорієнтовується все, зокрема Росія та Казахстан. Всі будуть намагатися забезпечити цей попит з боку Китаю. А Китай своєю чергою буде робити все, щоб забезпечити ресурсом себе.

За словами Сахарука, держкомпанії Китаю отримали завдання за будь-яку ціну забезпечити проходження зимового максимуму та не допустити втрати промислового потенціалу, на який зараз впливає дефіцит електроенергії, обумовлений дефіцитом вугілля.

Але при цьому всьому, Сахарук відзначив, що ДТЕК попри складну ситуацію робить все можливе для того, щоб забезпечити сировиною свою генерацію. Компанія імпортує ресурс з Польщі, Казахстану, США.

Разом з тим він вислови стурбованість у залежності України від вугілля та електроенергії з Росії. Україна «сидить на гачку» і у будь-який момент постачання російського вугілля чи електроенергії можуть закрити.

Сахарук закцентував, що ситуація, в якій українська генерація опинилася сьогодні могла б не відбутися, якби продовж 1,5-2 років з енергетики не витягли б усі гроші шляхом необґрунтовано низьких тарифів на е/е, які не мали ніякого зв’язку з реальністю. У разі ДТЕК низькі тарифи на е/е позначилися також на виробництві вугілля його шахтами.

До того ж топменеджер припустив, що після закінчення сезонного попиту на вугілля, проблеми генерації, на які зараз почали звертати увагу, знову відійдуть на другий план. Країна розвернеться зовсім в інший бік. А це комплексне питання, яке потребує перегляду підходів до інвестування та державного регулювання.

Пан Сахарук додав, що з огляду на проблеми з сировиною, осінньо-зимовий період може видатися складним і ознаменуватися обмеженням споживання. Ця зима навряд чи пройде просто, Європа вже готується до серйозного обмеження споживання, чи зможе Україна уникнути проблем сказати складно.

Ситуація, що склалася з енергоресурсами яскраво продемонструвала необхідність захисту національних інтересів. Сьогодні кожен сам за себе й у такому разі питання національного протекціонізму взагалі стає на перше місце.

Обратный звонок