Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Домовленість з МВФ передбачає зменшення дефіциту бюджету та підвищення тарифів

Одним зі структурних маяків меморандуму України з МВФ є призначення до кінця листопада керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), повідомив голова комітету з питань фінансів Данило Гетманцев.

Меморандум містить наміри продовжувати захищати вразливі верстви населення через соціальні програми під час підвищення тарифів.

Меморандум передбачає прийняття законопроекту №5600, мінімізацію можливостей для зловживань та покращення адміністрування акцизів, ПДФО від продажу нерухомості та рентної плати, додає Гетманцев.

Згідно меморандуму, Україна повинна закрити податкові лазівки при операціях з нерухомістю, покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів, зазначає голова парламентського комітету.

В меморандумі вказано про намір України зменшити дефіцит держбюджету до 3,5 % ВВП, продовжити запровадження пенсійної реформи. Також Україна повинна опублікувати результати аудиту Фонду по боротьбі з COVID-19 до кінця року. В цей же термін необхідно ліквідувати Державну фіскальну службу та запустити Бюро економічної безпеки.

«Окремо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Йдеться про інфляційне таргетування та зменшення темпів інфляції», — зазначає Гетманцев.

Також Україна зобов’язується забезпечити інституціональну незалежність НБУ. Окремо виділено намір вдосконалити систему гарантування вкладів фізичних осіб, додає парламентарій.

Обратный звонок