Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Десять країн-членів ЄС виступають за розвиток ядерної енергетики

атомна енергетика

Представники урядів десяти країн учасниць Європейського Союзу написали статтю про важливість активізації використання ядерної енергетики з метою захисту європейських споживачів від волатильності (мінливості) цін.

Статтю опублікувала газета Le Figaro. Її авторами стали міністр економіки фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мер, а також прем’єри, міністри економіки та міністри енергетики Фінляндії, Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Словенії, Хорватії та Чехії.

Зростання цін на енергію вказує, наскільки важливо якомога швидше скоротити європейську енергетичну залежність від іноземних держав. Напруженість з постачанням енергоносіїв буде ставати у майбутньому все більш частим явищем. Тому не має іншого вибору, як диверсифікувати джерела постачання, намагаючись при цьому не збільшувати імпорт позаєвропейської енергії.

До того ж автори публікації запевняють, що ядерна енергетика – це найкраща зброя у битві за клімат. Оскільки на неї припадає близько 1/2 європейського виробництва електроенергії, не пов’язаного з викидами вуглекислого газу.

Урядовці вимагають, щоб ядерна енергетика була включена у документ Таксономія ЄС (інструмент класифікації, що допомагає інвесторам і компаніям визначати, чи відповідає та чи інша економічна діяльність принципам екологічної стійкості) вже до кінця 2021 року.

Єврокомісія скоріш за все прийме цей документ у найближчі місяці.

Обратный звонок