Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Ціна газу в Європі зимою часом буде вищою ніж зараз, все буде залежати від погодних умов – RWE

rwe

Глава RWE Supply&Trading Андре Страке (Andree Stracke) вважає, що цією зимою ціна на газ в Європі буде вище, а ніж зараз, принаймні у певні періоди.

Причиною зростання ціни на газ в Європі пан Страке назвав дуже холодну та затяжну зиму, яка значно вичерпала запаси ресурсу зі сховищ.

«Наш рівень зберігання газу в Європі вище, ніж у середньому по регіону. Але ціновий сигнал для зберігання газу не такий сильний, тому що ціна на газ зараз вище, ніж ціна на грудень. Тобто, потрібно платити за зберігання газу замість створення вартості. Проте, ми вважаємо, що ціни на зиму будуть вище, ніж зараз, принаймні у певні дні. Тому ми продовжимо запасати газ в міру потреби», – сказав топ-менеджер у бесіді з «Інтерфаксом» у кулуарах конференції Gastech.

Андре Страке вважає, що перспектива зростання цін вище поточного рівня буде залежати від того, якою буде зима.

«Якщо зима буде нормальною, то газу буде достатньо. У разі теплої зими ціни значно знизяться. Якщо зима виявиться дуже холодною та затяжною, то ціни зростуть ще більше. І якщо одночасно буде високий попит з боку Азії, Європа буде конкурувати за СПГ. І як внаслідок, потрапимо у дуже нестабільне цінове середовище», – зазначив він.

«RWE має достатню кількість газу для своїх клієнтів. Крім того, ми активно займаємося торгівлею, у нас багато газу у сховищах, і ми постійно оптимізуємо наш газовий портфель. Відповідно, ми у змозі задовольнити всі потреби наших клієнтів до майбутньої зими», — підкреслив представник одного з найбільших гравців на європейському газовому ринку.

Обратный звонок