Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Через кілька років Україна може обійтися без імпорту газу – Вітренко

Якщо робити все правильно, через 3-5 років Україна може взагалі відмовитися від імпорту газу, повідомляє голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю РБК-Україна.

Вітренко відмічає, що регазифікований LNG з терміналу в Польщі не може фізично потрапити в Україну. Щоб LNG з Польщі чи Німеччини надходив в Україну необхідно розширювати «вузькі місця» на польській стороні, інвестувати в інфраструктуру, щоправда Польща не хоче вкладати в це власні ресурси, сподіваючись на кошти ЄС.

«А імпорт LNG на термінали у Польщі або Хорватії на острів Крк або у Туреччині, Греції, Італії, Голландії, Бельгії має дуже обмежений сенс. Великою мірою, це ринкова спекуляція», — акцентує увагу Вітренко.

Для вирішення питання фізичної диверсифікації та безпеки необхідно будувати власний LNG-термінал, однак Туреччина відмовляється пропускати танкери зі зрідженим газом через Босфор.

«Але і другий момент, у чому проблема України. Ми завжди впираємося у те, що якщо робити все правильно і по розуму, нам взагалі не потрібно імпортувати газ в довгостроковій перспективі», — заявляє голова правління НАК.

Мова йде про енергоефективність та зменшення неефективного споживання. Якщо Україна зробить все правильно, то через 3-5 років може взагалі відмовитися від імпорту газу.

В той же час будівництво  LNG-терміналу, модернізація ГТС в Європі, це доволі ризиковані та складні проекти, на їх реалізацію також потрібно буде кілька років. Якщо ж все буде зроблено правильно, до того часу нам вже не доведеться імпортувати газ, відзначає Вітренко.

Обратный звонок