Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Будівництво газопроводу з Румунії в Молдова завершено

молдова ромунія

Віцепрем’єр, міністр інфраструктури й регіонального розвитку Молдови Андрій Спину на персональній сторінці у Facebook написав, що будівництво газопроводу Ясси (Румунія)-Кишинів завершено.

Крім того, пан Спину у дописі написав, що після кількох років праці, бюрократії, труба Ясси-Кишинів відкриває нам доступ до європейського енергетичного ринку. А також він наголосив, що говорив з румунськими чиновниками про можливість постачання газу.

Основною метою газопроводу Ясси-Унгени-Кишинів, який будувався майже десять років, є диверсифікацію постачання газу в Молдову.

У 2014 році був відкритий газопровід Ясси-Унгени (обидва міста знаходяться недалеко від кордонів двох країн), проте він так і не був запущений для комерційного використання. Дотепер 100% постачання газу в Молдову приходиться на «Газпром».

Молдова та «Газпром» поки не домовилися про чергове продовження газового контракту, який завершився 30 вересня. У цій ситуації сторони вирішили тимчасово продовжити договір на колишніх умовах на один місяць. При цьому у жовтні Молдова буде отримувати газ за ціною 790 доларів за тисячу кубометрів, тоді як у вересні ціна становила 550 доларів за той самий об’єм.

Варто відзначити, що минулого тижня пан Спину, кажучи про газопровід Ясси-Кишинів, зазначив, що далеко не факт, що після його відкриття Румунія зможе запропонувати ціну на газ нижче, ніж пропонує російський «Газпром».

Обратный звонок