Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Botas домовляється з «Газпромом» про трьохрічну угоду з постачання газу по «Турецькому потоці»

тутецький поток

Турецький газовий гігант Botas обговорює з російським «Газпромом» деталі нової трьохрічної угоди на постачання газу по «Турецькому потоці» навзамін старої, яка завершується цього року.

 В 2021 році у Botas  закінчується контракт на 4 млрд куб м цим напрямком, також закінчуються угоди незалежних імпортерів на такий же об’єм.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез нещодавно відвідував Москву, де зустрічався з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером. А наприкінці вересня очікується візит в Росію президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Російський газ з прив’язкою до нафтових котирувань буде для Туреччини значно дешевшим, аніж газ від інших постачальників. По оцінкам експортна ціна російського газу для вересня по формулі з прив’язкою до нафти складає 270 дол за тис куб, тоді як ціна газу на спотовому ринку в ЄС у вересні більше 700 дол за тис куб.

Згідно з статистикою «Газпрома» з 1 січня по 19 вересня російський монополіст поставив в Туреччину 20,3 млрд куб м, що є історичним рекордом для даного періоду і на 153 % більше аналогічного періоду 2020 року.

В даний момент у Туреччини небагато альтернатив російському газу. Азербайджан вдвічі зменшив поставки газу у Туреччину. З квітня консорціум по проекту «Шах-Деніз» призупинив поставки газу в Туреччину через завершення терміну дії угоди, а нову угоду поки що не підписано.  Поставки зрідженого газу в Туреччину падають щомісяця і вже сягнули багаторічного мінімуму, а Алжир залишився єдиним постачальником.

Обратный звонок