Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 29.11.2021, опт :  A-95 — 37400 грн;  ДП — 31 690 грн;  Авто газ — 31 900 грн.   Роздрібні ціни 29.11.2021: A-95 — 31.80 грн;  ДП — 30.59 грнАвто газ — 18.89 грн.   

Білорусь припиняє транспортування енергоносіїв в ЄС та Україну, натомість відкриває «прокачку» біженців

Лукашенко

Зранку у середу на БелАЕС було в автоматичному режимі відключено блок №1. Поставки електроенергії з Білорусії в Україну призупинилися. Міненерго республіки заявило, що експорт електричної енергії в Україну буде повністю припинено 18 листопада. Про причину такого рішення не повідомлялося.

Також було на 3 дні припинено прокачування нафти трубопроводом «Дружба» в напрямку Адамової застави в Польщу. Офіційною причиною було названо позаплановий ремонт.

Через газопровід «Ямал-Європа» постійно змінюються об’єми прокачування природного газу, запускається фізичний реверс, додаткові потужності не бронюються. «Ямал-Європа» простягається з Росії в Німеччину через території Білорусі та Польщі та контролюється «Газпромом».

У вівторок 16 листопада стало відомо, що німецький регулятор призупинив сертифікацію «Північного потоку – 2» до того часу, поки не буде створена окрема компанія по управлінню газопроводом.

На фоні проблем з експортом та транзитом енергоносіїв, загальної енергетичної кризи, Лукашенко відкриває свій «потік» біженців, тим самим створює нову кризу на кордоні з ЄС.  Тисячі людей під контролем білоруських силовиків намагаються приступом взяти польський кордон.

Такі дії білоруської влади несуть додаткову загрозу для транспортування нафти та газу в Європу  та електроенергії в Україну. 

Обратный звонок