Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Акціонери «Укрнафти» змінили склад наглядової ради компанії

Укрнафта компанія

Акціонери ПАТ «Укрнафта» переобрали склад наглядової ради компанії, змінивши двох представників НАК «Нафтогаз України».Відповідне рішення було прийнято на зборах акціонерів, що відбулися напередодні, 17 лютого, повідомляється на сайті «Укрнафти», пише Бізнес Цензор.

Укрнафта

Зокрема, акціонери вивели зі складу наглядової ради начальника управління корпоративних прав «Нафтогазу» Поліну Загнітко та ексдиректора з юридичних питань Ярослава Теклюка.

Натомість до наглядової ради увійшов директор зі стратегічних проектів АТ «Укргазвидобування», директор ТОВ «Надра Юзівська» Максим Вітик та керівник з адміністративно-кримінальної практики юридичного департаменту «Нафтогазу» Артем Петрощук.

Водночас акціонери переобрали в оновленому складі наглядової ради «Укрнафти» Миколу Гавриленка як представника «Нафтогазу», Яну Мануілову та Вікторію Силенко як предстаників міноритарних акціонерів.

Крім того, до оновленого складу наглядової ради переобрали шість незалежних членів: олену Макєєву, Андрія Бойцуна та Олега Мозгового – від «Нафтогазу»; Миколу Почапського, Андрія Процика та Павла Загороднюка – від міноритарних акціонерів.

Як повідомлялося, напередодні, 17 лютого, відбулися перші за останній час збори акціонерів ПАТ «Укрнафта».

Порядок денний зборів передбачав розгляд питань про мирову угоду щодо видобутого у 2007-2013 роках так званого спірного газу об’ємом близько 9 млрд кубометрів, а також про поділ активів компанії. Однак жодних рішень з питань розподілу активів та спірного газу акціонери не ухвалили, обмежившись прийняттям рішень про оновлення складу наглядової ради компанії та внесення змін до її статуту.

Як повідомлялося, попередні спроби провести збори акціонерів «Укрнафти», заплановані на 30 листопада та 23 грудня 2021 року, не відбулися через нестачу кворуму.

Минулого тижня представник міноритарних акціонерів Ігор Коломойський заявляв, що процес поділу активів ПАО «Укрнафта» з НАК «Нафтогаз України» поки знаходиться на паузі, хоча його планувалося завершити до кінця 2021 року.

Водночас Коломойський звинуватив у зриві домовленостей про поділ «Укрнафти» публікації журналістів, в яких йшлося про те, що у результаті запланованого поділу олігарх може отримати більш перспективні активи.

Раніше у «Нафтогазі» також зазначали, що завершити поділ «Укрнафти» з Ігорем Коломойським та його партнерами планувалося до кінця минулого року.

В рамках процесу розподілу активів «Укрнафти» планувалось врегулювати суперечку з «Нафтогазом» щодо видобутого компанією в 2007-2013 роках газу або укладанням окремої угоди, або укладанням мирової угоди в рамках судової справи №910/3660/18. У рамках цієї справи «Укрнафта» вимагає стягнути з «Нафтогазу» 9,07 млрд куб. м газу, сьогодні ринкова ціна цього газу становить $8-9 млрд.

«Укрнафта» володіє 85 спеціальними дозволами на видобуток вуглеводнів, на її балансі знаходиться 1809 нафтових та 153 газових свердловин. Компанії належить 537 АЗС.

Крім того, НАК «Нафтогаз України» належить 43,05% акцій «Укртатнафти», ще по 28% контролюють структури Коломойського та бізнесмена Олександра Ярославського. 

Обратный звонок