Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ЄБРР надасть «Київтеплоенерго» EUR140 млн кредиту на реконструкцію ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6

КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО
КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть КП «Київтеплоенерго» кредит в розмірі EUR140 млн. Кошти виділяють на модернізацію системи теплопостачання Києва: реконструкцію ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 і окремих котелень, впровадження нової диспетчерсько-моніторингової системи.

В прес-релізі ЄБРР є інформація, що місто Київ і «Київтеплоенерго» зі свого боку виділять на додаток до банківського кредиту на модернізацію теплової мережі ще EUR26 млн власних коштів.

В документі вказано, що реалізація проекту потрібна підвищення енерго- та ресурсоефективності, якості постачання тепла і гарячої води побутовим і непобутовим споживачам. Інвестиції дозволять скоротити викиди на більш ніж 193 тис. тонн CO2-еквівалента на рік і споживання води — на 25 тис . куб. м на рік. Закуплене в рамках кредиту обладнання буде повністю відповідати вимогам Директиви ЄС про промислові викиди.

Проект реалізується в рамках плану дій «Зелене місто» (ПДЗГ) для Києва. ПДЗГ є частиною зобов’язань щодо поліпшення міського середовища в рамках ініціативи ЄБРР «Зелені міста», до якої Київ приєднався в 2019 році. Уряд Швеції виділив на розробку ПДЗГ і техніко-економічного обґрунтування модернізації системи централізованого теплопостачання «Київтеплоенерго» грант EUR 700 тис.

Як доповнили в ЄБРР, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) профінансував три фінансових аудити «Київтеплоенерго» за міжнародними стандартами фінансової звітності та розробку проектної документації. USAID також надало підприємству допомогу у впровадженні міжнародних стандартів обліку, автоматизації фінансової звітності та створення антикорупційної програми.

КП «Київтеплоенерго» повністю належить Києву. Є оператором системи централізованого теплопостачання міста, яка включає дві великі газові ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів і сміттєспалювальний завод «Енергія».

Обратный звонок